Достопримечательности Краснокутска

Микрофон для видеонаблюдения

На території Володимирівського лісництва знаходиться унікальна ділянка дубового лісу площею 5,2 га. Деревам під 170-200 років. Вони підносяться вгору на 26-30 метрів, а внизу, під віковічними деревами ростуть цінні рослини: конвалії, герань криваво-червона, медунка, зірочник ланцетолистий, орляк тощо.

Ця територія – пам’ятка місцевого значення – носить назву «Мурафські дачі», має історичне, культурно-естетичне значення та науково-пізнавальну цінність і використовується для відпочинку при санаторії «Володимирівський».

У зв’язку з цим, на території « Мурафські дачі» забороняється будь-яка діяльність, що загрожує його існуванню: розорювання, вирубування, випасання худоби, збирання квітів і рослин, заготівля сіна тощо.

Тож є надія, що ще не одне покоління зможе насолоджуватися цим дивом природи, як і віковічними дубами, що ростуть поблизу Спаської церкви в Наталівці

А ось диво-берест у Пархомівці має біографію. Його посадив, як про це говорить колишній головний агроном Пархомівського радгоспу М. Федоряка, у 1867 році садівник Завгородній, що доглядав парк при маєтку Харитоненків. Берест був посаджений поблизу будинку старовинної архітектури, який використовували як будівлю контори радгоспу. Контора проіснувала тут років з десять, а потім переселилася в сучасне приміщення, а от берест все стоїть , зберігаючи людські таємниці. Було б похвально, якби люди взяли під охорону старого патріарха, подбали про його здоров’я і зберегли для прийдешнього покоління.

Люди старшого покоління ще пам’ятають велета-береста, котрий стояв над річкою при в’їзді в село Городне з боку Краснокутська. Свідком багатьох подій був він! Та байдужість людей вкоротила йому віку. Всох патріарх.

Той, хто хоч раз побував біля Вільшанки, що на околиці Чернеччини, ніколи не забуде мальовничої краси озера. Чиста джерельна вода, обрамлена деревами, дає затінок і своєрідну красу берегів. Є де скупатися, помріяти, відпочити душею. Якби то кожен з нас розумів цінність отого всього, що дарує нам природа!

Десь із сотню років тому ліси навколо Наталівки та Пильнянки кишіли різним звіром і птицею: оленями, кабанами, дикими козами, фазанами тощо. Були навіть ведмеді. Деяких видів, як лосів, кіз, кабанів, птиць випускали на волю. Тоді господарював на цих землях П. Харитоненко.

Останніми роками у Володимирівськрму лісництві вирішили відновити хоч частково цю добру справу. ТОВ «Агробуд» спроектувало і спорудило вольєр для розведення фазанів та диких качок, а також і вольєр-розплідник для диких свиней.

Одним з давніх пам’яток природи Краснокутщини є так званий «Колонтаївський дуб». Старожили по-різному говорять про його вік, та вірогідно, що був він свідком визвольних війн ще при Богдані Хмельницькому та заселення Слобожанщини, шведсько-московських змагань та інших подій. Якби то він міг розповісти хоч частинку того, що бачив на своєму довгому віку!

Шанує його навколишній люд, а сільська влада обгородила патріарха штахетом, поставила табличку. Певно дуб це відчуває, віддячує людям.

Смотрите также:
Дендропарк Краснокутска
Пархомовский музей Краснокутска
Натальевский парк Краснокутска
Храм Всемилостивого Стаса
Шаривский парк Краснокутска

эротический массаж